Něco končí a něco nového tím začíná…

Kamarádi, piloti a příznivci letadel,

letošním rokem vstupujeme do trošku nové etapy života klubu. Dovolte mi připomenout několik dat z minulosti. Náš letecko-modelářský klub byl založen roku 1973. Za těch 44 let ušel kus cesty a vystřídalo se v něm mnoho modelářů, kteří klub vždy nějak formovali a ovlivnili. Klub prošel SVAZARMem, minulým režimem, ustál změnu místa působení i změnu režimu, prošel působením pod hlavičkou SMČR, vstoupil do nového tisíciletí a přežil do dnešních dnů. Má za sebou řadu soutěží a akcí pro veřejnost. Asi největší radostí je neuvěřitelných 22 ročníků úspěšně Končinské modelářské show. O tom by se dalo psát mnoho, ale kdo zažil, ten ví. Ale přeci jen pár slov díků… Jako náčelník klubu děkuji všem členům, kteří se dokázali vždy semknout a vytvořit tak něco, na co se bude dlouho vzpomínat. Je pravdou, že jsme tu naši akci dotáhli na profesionální úroveň a v našich podmínkách se z toho nedá udělat prakticky nic více. (Pokračování textu…)

Končinská modelářská show 2016

Stručně – show se nám vydařila smile Obrázky řeknou víc než tisíc slov.

Fotografie Honza Preclík
Petr Hetfleisch
Václav Šedivec
„Hanez“
Červený foto
Video Petr Hetfleisch
Jindřich Dvořáček
P.K. DIGITAL FILM – dokument pro TV Náchodsko

Havlovice, mistrovství v sečení trávy kosou

V sobotu 4. 6. 2016 jsme rádi přijali pozvání do Havlovic na tradiční akci Mistrovství v sečení trávy kosou. Pěkně jsme si polétali a dobře se najedli smile Více fotografií zde.

Aviatická pouť (2016, Pardubice)

Vydařená akce. Další fotografie Honza Preclík – na focení to ale ideální nebylo (sluníčko ze špatného směru, nízká oblačnost, na závěr průtrž mračen smile )

Nové stroje na Končinském nebi

Na následující nové stroje se můžete těšit na blížící se Končinské modelářské show v neděli 12. 6. 2016 od 14 hodin! (pokud ještě budou existovat smile …stát se může cokoliv…)