Po vypršení platnosti

Končinská modelářská show 2016 se blíží!

V neděli 12. června 2016 pořádá modelářský klub FALEMO již 22. ročník úspěšné a hojně navštěvované akce s názvem Končinská modelářská show. Jedná se o přehlídku všech možných především funkčních modelů, zpravidla nechybí ani ukázky “dospělých” letadel a vrtulníků z blízkých aeroklubů. Oficiální letové ukázky pro veřejnost od 14:00 na Končinách u Červeného Kostelce, vstupné dobrovolné.

Končinská modelářská show

Můžete se těšit na zcela nové modely! Ondra Celba jako vždy předvede úžasnou 3D akrobacii s novým modelem EXTRA 330SC (rozpětí 2740 mm, délka 2620 mm, hmotnost 12 kg, motor ZDZ-90RV-J) a Petr Heifleisch předvede adrenalinové akrobatické létání s větroněm FOX MDM1 poháněným elektrodmychadlem (rozpětí 4 m, váha 10 kg, EDF Vasafan 90, regulátor JETI 200A, LiPol 5Ah 14s).

Na minulých ročnících Show jste mohli vidět například 3D akrobacii letadel i vrtulníků, modely od počátků letectví

přes válečné stroje až po moderní stíhací letouny.

Nebudou chybět asi „dospělá“ letadla z okolních aeroklubů a (tradičně) vrtulník hradecké společnosti DSA.

Děti se mohou těšit na doprovodný program zajištěný Rodinným centrem Žaltmánek. Občertvení zajišťuje SPLAV Úpice.

V minulosti bylo na Show k vidění i vznášedlo nebo paraglider, létal také Superman nebo Orel. Nebudou chybět ani dnes tak populární koptéry. Pokud vyjde počasí, pokusíme se i letos připravit podobně bohatý program!

Vrtulník Enstrom 280FX na Končinské show

Když všechno půjde podle plánu, na Končinskou show dorazí opravdová lahůdka – pilot Daniel Tuček z hradecké společnosti DSA přiletí představit nový vrtulník Enstrom 280FX! Takže už tuto neděli, 12. 6. 2016 od 14 hodin.

ENS208FX_přílet_3

3D akrobacie na Končinské show

Na Končinské show se můžete těšit na 3D akrobacii Ondry Celby se zcela novým strojem EXTRA 330SC – rozpětí: 2740 mm, délka 2620 mm, hmotnost 12 kg, motor ZDZ-90RV-J. Tohle si nemůžete nechat ujít – v neděli 12. 6. 2016 od 14 hodin!

Končinská modelářská show

INFORMACE K EHS 14. 5. 2016

Sraz tradičně u hřiště v Dolanech v sobotu v 8 hodin, hromadný odjezd. Kdo nestíhá, nebo jede z jiné strany – předpoklad je, že kolem 8:30 projedeme hlavní branou letiště.

Se vší pravděpodobností zabereme stejné místo u dráhy jako vždy. Vlastní lítání – uvidíme na místě, ale víte, že o tom to moc není. Akce začíná v 9, ve 12 pak hromadný start vrtulníků. Odjezd individuální.

Prosím o co největší účast, vítáme i kolegy z jiných klubů, jede se za každého počasí!

Novinka – přihlášení k odběru novinek

V pravém sloupci se nyní můžete přihlásit k odběru novinek na našich stránkách. Pokud budou na stránkách nějaké nové věci, pak vám jednou denně přijde e-mail se souhrnen novinek. Tak vám na našich stránkách neunikne žádná informace!

Zadáte svoji e-mailovou adresu a označíte, zda chcete odebírat nové příspěvky na stránkách nebo/a nové příspěvky do diskuze. Poté vám na zadaný e-mail přijde význa k potvrzení vaší registrace, musíte kliknout na odkaz v mailu. Pokud chcete odebírat jak novinky, tak diskuzní příspěvky, přijdou vám e-maily dva.

Z odběru novinek se můžete kdykoliv odhlásit, odkaz k odhlášení je na konci každého vám zaslaného mailu.

Novinka – registrace na stránkách

Na stránkách se nyní můžete registrovat (formulář na konci pravého sloupce).

Pokud nemáte účet, můžete si jej vytvořit (pro aktivaci účtu je nutno kliknout na odkaz v potvrzovacím mailu).

Pokud se ke stránkám přihlásíte a označíte “Pamatuj si mě”, nebudete už například v diskuzi muset zadávat svoje údaje. A časem přibudou pro registrované další funkce.

Po přihlášení můžete svoje údaje (heslo, jméno…) změnit po kliknutí na odkaz “Uživatelský profil” v pravém sloupci. Můžete zde také vypnout informační lištu, která se přihlášeným uživatelům zobrazuje v horní části okna (“Zobrazovat navigační lištu při prohlížení webu”).

Nové WWW stránky

FALEMO si do nového roku nadělilo nové WWW stránky. Doufám, že se vám budou líbit a rychle si na ně zvyknete. Zatím omluvte drobné nedostatky, nějakou dobu se ještě budou vychytávat mouchy a přidávat další funkce. Jakékoliv nápady, připomínky pište na webmaster@falemo.cz.

 • stránky jsou plně responzivní, tj. přizpůsobí se různým velikostem displeje (to sice nemusí vyhovovat každému, ale pokrok je pokrok…)
 • staré stránky (zakonzervovaný stav) najdete v menu Historie.
 • vazba na sociální sítě – u každého příspěvku po rozkliknutí můžete hned sdílet na FB, G+ nebo Twitteru

Změny na stránkách – zbývá ještě hodně práce, zde budu uvádět, co se změnilo, přidalo

 • 27. 3. 2016: trošku jsem si pohrál s hlavičkou a pozadím, snad to bude takové veselejší…
 • 26. 3. 2016: do pravého sloupce přidán graf zobrazující návštěvy našich stránek za posledních 30 dní
 • 24. 3. 2016: přidána možnost registrace pro odběr novinek a nových diskuzních příspěvků
 • 20. 3. 2016: zapnuta možnost přihlášení se ke stránkám, v pravém slouci se můžete přihlásit a pokud si necháte své přihlášení zapamatovat, nebudete muset vyplňovat své údaje při zadávání příspěvků do diskuze… pokud účet ještě nemáte, můžete si ho vytvořit (pozor, účet bude aktivní až po kliknutí na odkaz v potvrzovacím mailu)
 • 19. 3.2016: FALEMO je na Twitteru, odkaz najdete v pravém horním rohu stránky
 • 17. 3. 2016: v pravém sloupci najdete výpis pěti nejnovějších příspěvků v diskuzi
 • 12. 3. 2016: zprovozněn kanál RSS, pomocí ikonky v pravém horním roku se můžete tímto způsobem přihlásit k odběru novinek na stránkách
 • 9. 3. 2016: Profil na Facebooku má Falemo už dlouho, nyní přibyl i profil na Google+ a kanál na Youtube, odkazy najdete v menu v pravém horním rohu
 • 7. 3. 2016: přidán ještě jeden typ akce (šedá barva) – propagační akce, když někam jedeme jako klub létat na nemodelářskou akci
 • 6. 3. 2016: v seznamu akcí a kalendáři jsou typy akcí rozlišeny barevně (zeleně naše akce, modře cizí a oražově pro dospělá letadla), snad to s barvičkami bude přehlednější
 • do diskuze můžete přidávat obrázky (ke každému příspěvku jeden)
 • v diskuzi lze používat animované smajlíky (ikonka v levém dolním rohu)