Diskuze

1 356 Komentářů

  1. Hefe

    tak pánové ,pokud si neprostujete pravidla s létání s drony,tak test napoprvé neuděláte.Jsou vyjímky i v našem klubu,kteří to zvládli na první pokus.Chcete li uspět,předem si zjistěte správné odpovědi na nějaké nepochopitelné otázky.
    Testové otázky zde http://blog.tomasbrincil.cz/?p=332
    nebo prolustrujte Yutube https://www.youtube.com/watch?v=0wbvPeps7ck

    1. MirekK

      Díval jsem se na otázky, a zjistil jsem, že jsem úplnej blbec, jak jsem mohl 30 let létat s modely, když nevím co je třeba “pozorovatel bezpilotního prostředku”?
      Je tam spousta zkratek na věci se kterými se jako modelář vůbec nepotkám.
      Kde zjistím provozní omezení modelu, když jsem si ho postavil sám, a nemám provozní příručku?
      Nebo co se stane, když vletím pod železný most? – Já to vím ,ale ani jedna z nabízených možností na to nepasuje.
      Celá ta sranda je zaměřena na drony, které si někdo koupí.
      Co si počnou modeláři, kteří létají s volnými modely?

  2. MirekK

    Kdo máte možnost, tak si přehrajte včerejší pořad Víkend na Nově.
    Je tam Abel s Jakem, a ještě jeden UL Jak a Mezek.
    Je to skoro na konci pořadu.

    1. Hefe

      dobrý dokument smile

  3. MirekK

    Já bych na model QR kód nedával. Ať si to hausnumero případný kontrolor pěkně opíše.
    Přece nebudeme úředníkům usnadňovat práci. Oni se s námi taky nemažou.

  4. Ripslinger

    Tak podávám informace… I když jsem odpůrce toho celého systému registrace, tak nakonec po zralé úvaze a s tím, že bych se přeci jen občas podíval s letadlem i mimo naše domácí letiště, tak jsem podlehl smile. Takže nejprve se je potřebovat zaregistrovat jako provozovatel – to obnáší prakticky vyplnit formulář a přijde vám mailem to šílený numero, kterým označíte svoje modely. Není to úplná nutnost, dá se to vytisknout na papír a mít někde v kabině (makety). Další je registrace pilota. To obnáší stejný formulář a následuje test 40ti celkem stupidních otázek. Moc nad tím nepřemýšlejte, jinak do toho zabřednete. Většinou to co se zdá na první ránu a logicky správné, tak to tak je. Nijak jsem nespěchal a bylo za 15 minut po všem a máte na to hodinový limit. Kdyby někdo neuspěl, může opakovat. Obratem vám opět do mailu přijde potvrzení a průkazka, kterou si vytisknete, fajnšmekři si to nechají zalaminovat. Platí to do konce roku 2025 a po celé Evropě. Takže asi tak. Jinak ještě info pro pojištění…logicky, kdo neabsolvije tu registraci, tak zbytečně platit pojistku. Předpokládám, že pojišťovny první dotaz bude směřovat na pilotní licenci.

  5. Ripslinger

    Kluci, asi takto… Jestli se toho chcete ujmout, tak asi nebude problém ten náš klub na Svazu “oživit”. Pokud byste to chtěli založit mimo Svaz, jde samozřejmě i to. Je potřeba si jen rozmyslet, jestli se to vyplatí a co to přinese. Co budu vědět, tak i pomůžu. Taky se to chce asi rozhodnout, aby se nestalo, že se budou lidi registrovat samostatně a následně se bude zakládat klub.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *